LEASING DLA NOWEJ FIRMY

Leasing jest popularną umową cywilnoprawną zawieraną przez dwie strony. Na podstawie tej umowy strona finansująca (czyli leasingodawca) przekazuje stronie drugiej (czyli leasingobiorcy) prawa do użytkowania przedmiotu leasingu (pojazd, maszyna, urządzenie). Umowa zostaje zawarta na określony czas, podczas którego leasingobiorca uiszcza ustalone wcześniej opłaty.

Leasing dla nowo założonych firm

Młody przedsiębiorca często nie jest w stanie samodzielnie sfinansować pojazdów bądź maszyn, które są mu niezbędne do prowadzenia biznesu. Dla niektórych osób rozwiązaniem jest wzięcie kredytu bankowego. Wiąże się to jednak z pewnymi warunkami, które sprawiają, że wyjście takie jest dla młodej firmy mniej korzystne. Jest to m.in. często nieosiągalny dla firmy wkład własny, liczne procedury czy wykazanie zdolności kredytowej. Leasing jest rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy nie chcą (lub nie mogą) zdecydować się na kredyt.

 

Jest to obecnie jedna z najbardziej atrakcyjnych form finansowania pojazdów, maszyn oraz urządzeń, które wykorzystywane będą w firmie w celu zwiększania jej przychodów i kapitału. Leasing dla nowej firmy jest o tyle korzystny, że przedsiębiorca nie musi wydać określonej (często niemałej) kwoty na zakup np. samochodu dostawczego, tylko dokonuje comiesięcznych spłat rat na konto leasingodawcy. I cieszy się pełnym użytkowaniem przedmiotu.

Zalety leasingu dla młodych firm

Wśród zalet leasingu dla nowej firmy (w tym dla start-upów) wymienić należy:

  • niewielkie zaangażowanie środków własnych przedsiębiorcy
  • możliwość rozliczenia VAT-u
  • gwarancja redukcji formalności do minimum
  • duży wybór przedmiotów leasingowanych
  • możliwość uzyskania promesy leasingowej nawet przez bardzo młode firmy
  • często leasingodawcy dodają przedsiębiorcy dodatkowe bonusy jak np. ubezpieczenie sprzętu
  • wygodne comiesięczne raty równe lub malejące
nowa_firma

Co może finansować leasing dla nowej firmy?

 

Leasing na start jest w ostatnich latach coraz bardziej doceniany przez przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem. Wiąże się to m.in. z tym, że dzięki niemu mogą nabyć w użytkowanie urządzenia, na których zakup nie mogliby sobie pozwolić. Najczęściej przedmiotem umowy leasingowej są samochody nowe lub używane (zarówno osobowe jak i dostawcze), maszyny produkcyjne, urządzenia poligraficzne, sprzęt medyczne, naczepy, przyczepy, ciągniki siodłowe, wózki widłowe, sprzęt komputerowy lub biurowy oraz wiele innych. Dzięki leasingowi można stać się pełnoprawnym użytkownikiem danego urządzenia, a po upłynięciu czasu oznaczonego w umowie – można go wykupić na własność za niewielką, ustaloną wcześniej sumę.

Szybkie załatwienie formalności

 

Żeby uzyskać leasing dla nowej firmy wystarczy posiadać np. jednoosobową działalność gospodarczą bądź spółkę prawa handlowego i wybrać przedmiot leasingu. Następnie wniosek wraz z dodatkowymi dokumentami (wpis do CEIDG/KRS, dowód osobisty) zostaje przeanalizowany przez odpowiednich specjalistów i na tej podstawie zapada szybka decyzja. Finalizację umowy staramy się maksymalnie uprościć, pomagamy w wypełnieniu wszystkich dokumentów i doradzamy w kwestiach prawnych i podatkowych.

Masz nową firmę i szukasz finansowania? Poproś o kontakt z doradcą